Şirketimiz, yangın söndürme için köpük konsantresi alanında geniş deneyime sahiptir. Firmamızın Türkiye’deki ve Ortadoğu ülkelerindeki diğer firmalar arasında lider konumda olması nedeniyle bu köpükleri araştırma ve geliştirme ilkelerine göre üretmektedir.
Firmamızın tesislerinde üretilen tüm ürünleri AB standartlarında ve uluslararası standartlara uygun olarak donatılmış olup, firmamız kaliteye adanmış ISO 9001:2015 belgesine sahiptir.
Ürünlerimiz firma müşterilerinin tüketimine sunulmadan önce, yangın söndürme etkinliği ve kimyasal reaksiyonlara karşı etkinliği testlere tabi tutulur.Laboratuvar idaresinden onay alındıktan sonra ambalajlanarak sevkiyata hazır hale getirilir.

Fatsa Kimya İmalat ve Ticaret Ltd.

Fatsa Kimya, 1978 yılında kurulmuş ve faaliyetlerine İstanbul’da bulunan idari merkezinde başlamıştır.
1980 yılında firmamız tek tip protein köpüğü ile yangın söndürücü köpük konsantreleri üretimine başlamıştır. Şu anda 13 çeşit ve 40 çeşitte sınıflandırılan ve %0.5-1.0, %1, %1,5, %3, %6 x %3, %3 x %3, 1×3 oranlarında kullanılabilen çeşitli köpük konsantreleri üretmeye devam etmektedir
. Tüm ürünlerini onaylanmış tüm uluslararası ve yerel standartlara uygun olarak üreten ve sembolü ile gösterilen uluslararası geçerliliği olan kalite belgesine (TS EN 1568-1-2-3-4, 96/ 98/EC) ve sembolü ile gösterilen Lloyd sertifikasına sahiptir (1312, Circ.798, Circ.670 Lloyd Certificate ve ICAO Certificate (Doc 9137-AN/898, Part1, Chapter 8)

Fatsa Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. (ISO 9001:2015) sembolü ile anılan kalite yönetim sistemi tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde faaliyetlerini
yürütmektedir.Laboratuvarımız, sağladığı uluslararası onaylı test hizmetleri yeterlilik belgesine (ISO 17025) sahiptir. Türk Standardizasyon Teşkilatı tarafından
Firmamız tarafından üretilen her türlü yangın söndürme köpüğü, laboratuvarımızda (EN 1568, ISO 7203) ve (NFPA 11) ve (IMO MSC.1/Circ.1312) standartlarına göre uluslararası onaylı tüm yangın söndürme cihazlarının gözetiminde test edilmektedir. köpük hükümleri.

رؤيتنا

نحن نهتم بشؤون خدمات القطاع المنتسبين به ونبذل أقصى جهودنا لغرض إعجاب وتفضيل المستهلكين استخدام منتجاتنا من جهة جودتها وتوفير ظروف الاستمرارية ونهتم بشؤون الحماية والتدريب وبشؤون صداقة البيئة.

مهمتنا

نتولى إحداث إبداعات في قطاع كيميائيات إطفاء الحرائق وإنتاج منتجات وخدمات بكفاءات فوق ما يطلبه العملاء والحصول على موضع مثالي بالقطاع بصفتنا الشركة الرائدة بالقطاع.

مبادئنا

التركز على طلبات العملاء
الصراحة والشفافية
الاختراع
الابتكار

رضى العملاء

نحن مستمرين على نشاطنا التجاري منذ عام 1978 دون المساس عن مبادئنا الموضوعة بشؤون اكتساب رضى العملاء
بصفتنا شركة فاطسا للكيميائيات نحن متشرفين لسبب انتاج هذه المنتجات برضى العملاء

شركة مؤسسية

أسست شركة فطسا للكيمائيات في عام 1978 وبدأت على نشاطها التجاري في مركزها الإداري الموجود بمحافظة إسطنبول.
في عام 1980 بدأت شركتنا إنتاج مركزات رغاوي إطفاء الحرائق بنوع واحد الذي هو رغوة البروتين. وهي الآن مستمرة على انتاج مركزات الرغاوى المختلفة المصنفة بـ 13 صنف و40 نوع والقابلة للاستخدام بنسب 0.5-1.0%، 1%، 1.5%، 3%، 6×3%، 3×3%، 1×3%
بفضل الاستثمارات الضخمة المنفذة من قبل شركتنا بخصوص أبحاث وتطوير رغاوي إطفاء الحرائق، يتمكن لها تطوير كل منتجاتها وتقديمها إلى المستهلك النهائي بعد اختبارها بالمختبرات المعتمدة دولياً وتحوز على منوعات عديدة مجهزة بالاعتماد على القياسات المحلية والدولية.
يتمكن لشركتنا إنتاج منتجات تختلف عن مواصفات منتجاتنا الاعتيادية بالأنماط المحددة من قبل الغير وبمواصفات تقنية أخرى